Nenechajme sa preháňať.
A ani naše deti.

STOP hnačke!

Doporučuje MUDr. Oľga Bálková

Poznáte „to“ obdobie hnačky... Dieťatko plače, bolí ho bruško, je nervózne, nevyspaté, ubolené... Vy ste na tom podobne. Unavené, nervózne s kruhami pod očami, lebo celé dni a noci bdiete pri chorom dieťati, podávate mu lieky, tekutiny, prebaľujete, prezliekate pyžamká, niekedy dokonca aj posteľné prádlo a na vzdialenosti posteľ – WC beháte kilometre.

Podľa slov pacientov, by mal prostriedok proti hnačke účinkovať okamžite. Existuje niečo, čo účinkuje okamžite?

Zázraky na počkanie zatiaľ ponúknuť nevieme. Čo však vieme ponúknuť, je inovatívne a komplexné riešenie hnačky.

Aké riešenie máte na mysli?

Zdravotnícku pomôcku Tasectan. Zmes tanínu a želatíny (tanát želatíny). Jej inovatívnosť spočíva nielen v "potláčaní" častej a riedkej stolice – prejavov /symptómov hnačky, ale hlavne v neutralizácii zápalu – hlavnej príčiny vzniku hnačky.

V čom je Tasectan odlišný od ostatných, bežne používaných prípravkov proti hnačke?

Práve v tom, že rieši nielen prejavy / symptómy hnačky, ale PRÍČINU hnačky, zápal.

Ako vzniká v čreve zápal?

Najprv je dobré si uvedomiť, že hnačka nie je ochorenie. Hnačka je reakciou organizmu na zápal v čreve. Bez zápalu niet hojenie. Môžeme si to vysvetliť na jednoduchej rovnici. Pôvodca (vírus, baktéria, parazit, lepok...) → Príčina (zápalová reakcia) → Symptómy (hnačka, nadúvanie, plynnatosť...) Naše telo reaguje na pôsobenie pôvodcov spustením obrannej zápalovej reakcie. Jedným z prejavov / symptómov tejto obrannej zápalovej reakcie je hnačka. Reakcia je podobná ako alergii, kedy alergén (pôvodca) vyvolá v tele alergický zápal a ten je príčinou červených očí, výtoku z nosa, kýchania atď.

Ako funguje Tasectan?

Tasectan, ako zmes tanínu a želatíny, vytvára na stene čreva ochranný film.
- Ale nebojte sa, vďaka želatíne tento film nie je betón, ale priedušná hmota obsahujúca póriky či dierky. Veľkosť pórikov v priedušnej hmote je väčšia ako veľkosť molekúl súčasne podávaných liekov, ale zároveň menšia ako pôvodcovia hnačky a preto v pri súčasnom používaní iných liekov Tasectan nebude ovplyvňovať ich vstrebávanie. (Póriky si môžeme predstaviť ako malé očká/dierky na dámskych pančuchových nohaviciach ( silonkách). Nakoľko sú očká podstatne menšie než pôvodcovia hnačiek, Tasectanom teda neprejdú.)
- Tanín neutralizuje zápal, ktorý spôsobili pôvodcovia. Zápal - zápalové látky, obsahujú vo svojej štruktúre bielkoviny. Tanín reaguje s bielkovinami týchto zápalových látok, čím zápal neutralizuje a eliminuje stolicou z organizmu.
- Ochranný film chráni črevnú sliznicu pred vplyvom pôvodcov hnačky a následným spustením zápalu, pravej príčiny hnačky.

Účinok tanátu želatíny = mukoprotektor

Účinok tanátu želatiny, mukoprotektor

Môžem s Tasectanom užívať aj antibiotiká, lieky proti bolesti, lieky na srdiečko, antikoncepciu atď.?

Jednoznačne áno. Tasectan neovplyvňuje vstrebávanie a tým pádom účinok súčasne užívaných liekov.

Čo ak Tasectan môjmu dieťatku nebude chutiť?

To je veľmi nepravdepodobné. Tasectan je dostupný vo forme rozpustného prášku bez vône, farby, chuti a zápachu. Môžete ho primiešať do vlažného čaju, materského mlieka, vody… Množstvo prášku jednej dávky (vrecko) je veľkosti čajovej lyžičky, preto ho viete rozpustiť v malom množstve tekutiny. Vďaka tomu máte istotu, že so svojimi deťmi nebudete zápasiť. Dieťatko v podstate ani nezistí, že ste mu primiešali niečo, čo mu zaručene pomôže.

Od koľkých rokov možno užívať Tasectan?

Od narodenia.

Pre koho Tasectan nie je vhodný?

Iba pre tých, ktorí majú alergiu na želatínu bravčového pôvodu.

Je Tasectan vhodný aj pre dospelých?

Určite áno. Tasectan je vhodný pre celú rodinu, pretože je dostupný vo forme prášku pre deti od narodenia do 14 rokov a vo forme kapsúl pre deti od 14 rokov a dospelých.

Na aký typ hnačky je určený Tasectan?

Na akýkoľvek typ hnačky. Tasectan je účinný bez ohľadu na pôvod hnačky. Vrátane potravinovej intolerancie. Tasectan nepoužívajte v prípade otravy jedlom, liekmi atď.

Môžem si Tasectan pribaliť aj do Egypta? Bude účinný?

Určite áno.

Aké je dávkovanie Tasectanu?

Deti od narodenia do 3 rokov: 1 vrecko každých 6 hodín
Deti od 3 do 14 rokov: 1-2 vrecká každých 6 hodín
Dospelí a deti staršie ako 14 rokov: 1-2 kapsuly každých 4-6 hodín

  

Developed by: INFOMA Business Trading, spol. s r.o.